AkbiSport – BMC Lab Gdańsk .

BMC – to szwajcarska marka z Grenchen, stawiająca na rowery kategorii premium o oryginalnym wzornictwie, precyzyjnej technologii i przede wszystkim najlepszym wykonaniem na całym świecie. BMC jest liderem w segmencie profesjonalnych rowerów używanych w sportach indywidualnych. Zawodnicy korzystający z naszego sprzętu sięgają po najwyższe laury m.in. na prestiżowym Tour de France, zawodach Pucharu Świata UCI w kolarstwie górskim cross country (XC) i zawodach Ironman Triathlon.

BMC to nie tylko producent rowerów. Wychodzimy poza szablonowe myślenie i działanie. Od 2 lat BMC zajmuje się produkcją rowerów serii Impec w zautomatyzowanej fabryce zlokalizowanej w Grenchen. Jednocześnie służy ona jako centrum badań i rozwoju dla wszystkich marek, gdzie stosuje unikalne rozwiązania w obszrze lekkich konstrukcji, precyzji i e-technologii. Showroom w głównym budynku zaprasza nie tylko do poznania wszystkich marek i rowerów. Vis-a-vis BMC znajduje się „Velodrome Suisse” – to między innymi siedziba Swiss Cycling, 250-metrowy, kryty tor kolarski, centrum diagnostyki i pomiarów wydajności, hotel, restauracja oraz sklep BMC. Welodrom nie jest zwykłym centrum szkoleniowym dla szwajcarskiego kolarstwa. „Sportstrasse” to idealne miejsce dla całej rodziny, która może w nim realizować swoje rowerowe hobby i wspaniale spędzać czas.

BMC Group Switzerland jest ściśle związana ze szwajcarskim kolarstwem – jest tytularnym sponsorem jednego z ważniejszych cyklów wyścigów MTB, BMC Racing Cup. Swoją obecność BMC zaznaczyło również w zawodach Ironman 70,3 Rapperswil-Jona, który w ostatnich latach zdominowany był przez szwajcarskiego triathlonistę Ronniego Schildknechta, będącego twarzą marki. Grupa BMC angażuje się i będzie angażować w tego typu eventy, nie tylko po to, aby wspierać kolarstwo, ale również by dawać ich uczestnikom możliwość przeżycia wspaniałych emocji i doświadczeń. Dzięki temu każdy z nas może poczuć się jak zawodowiec i przeżyć wyjątkowe chwile.

Gdyby istniał oficjalny, międzynarodowy ranking zespołów MTB, nie ma wątpliwości, że BMC MTB Racing Team byłby na jego czele w ostatnich kilku sezonach. W ekipie ścigają się obecnie m.in. utalentowani i utytułowani Lukas Flückiger, Martin Fanger, Reto Indergand i Lars Forster. Oczywiście mocnym ogniwem drużyny jest francuska legenda MTB, czyli Julien Absalon, dwukrotny mistrz olimpijski i czterokrotny mistrz świata. Sekretem naszego sukcesu jest aktywne włączenie zawodników w rozwój rowerów górskich BMC. Pozwala to zawodnikom swobodnie wypowiadać się i zgłaszać uwagi bezpośrednio do producenta. Dzięki tej współpracy BMC tworzy produkty, takie jak BMC teamelite czy też BMC fourstroke.

BMC współpracuje również ze znakomitymi kolarzami szosowymi z BMC Racing Team. Wystarczy wymienić takie nazwiska jak Greg Van Avermaet, Tejay van Garderen, Rohan Dennis, Samuel Sánchez czy Philippe Gilbert, by wiedzieć, jak wspaniała to drużyna. Nasi zawodnicy sięgają po sukcesy na najważniejszych wyścigach w sezonie – podczas wiosennych klasyków rywalizują na rowerach BMC granfondo GF01. Z kolei w próbach jazdy na czas swoje możliwości prezentują przy wykorzystaniu aerodynamicznego BMC timemachine TMR01. Cadel Evans wygrał Tour de France na legendarnym Już BMC teammachine SLR01. Możliwość współpracy z najlepszymi szosowcami świata jest dla nas prawdziwym powodem do dumy.

Sukcesy na najwyższej klasy rowerach BMC obejmują wszystkie dziedziny. Na timemachine TM01 po zwycięstwa sięgają nie tylko wschodzące gwiazdy amerykańskiego kolarstwa. jak Taylor Phinney czy Tejay van Garderen, ale również znakomici triatloniści, jak Bart Aernouts i Helle Frederiksen. Wszyscy oni dzięki najszybszym rowerom na świecie „urywają” cenne sekundy swoim rywalom.