Fenwick’s zapoczątkował swoje istnienie w 1995 roku, w charakterze niewielkiego rodzinnego biznesu.
Genezą jego powstania była potrzeba stworzenia przyjaznego środowisku preparatu, który z powodzeniem będzie stosowany do czyszczenia samochodów kempingowych, mebli ogrodowych i ram okiennych UPVC, a będąc jednocześnie środkiem biodegradowalnym nie wpłynie niekorzystnie na otaczającą przyrodę.

W myśl ideologi „Wierzymy w to co robimy” stwórcy Fenwick’s, żartobliwie określanego dzisiaj mianem „Dobrego, starego Pana Fenwicksa” – rodzinne tradycje są obecnie kontynuowane przez jego bliźniaczych synów Johnatana i Jamesa. Wymieniona dwójka, zaangażowana w uprawianie triathlonu i kolarstwa górskiego, zdegustowana skutecznością dostępnych na rynku środków do pielęgnacji rowerów, wprowadziła na rynek własną linię produktów rowerowych. Stworzona przez nich PIANKA DO CZYSZCZENIA ŁAŃCUCHA, pozostaje unikalnym i jedynym tego rodzaju produktem na skalę światową do dnia dzisiejszego.

Fenwick’s jest najlepiej sprzedawaną i najbardziej rozpoznawalną marką w Wielkiej Brytanii, dostarczającą szerokiego asortymentu środków czyszczących przeznaczonych do kamperów, jachtów, łodzi motorowych, rowerów i motocykli. Preparaty Fenwick’s, są stworzone z najlepszych składników, nie rysują powierzchni w związku z czym mogą być bezpiecznie i bez ograniczeń stosowane na wszelkich jej odmianach. Co jednak najważniejsze – środki Fenwick’s są biodegradowalne i przyjazne środowisku. Ich wyjątkowość i specyfika zostały już docenione w Danii, Holandii i krajach Skandynawskich.