Firma Lezyne została założona 1 marca 2007 roku przez ikonę przemysłu (i rodowitego Niemca) Micki’ego Kozuschek’a. W początkach kariery zawodowej jako triathlonista, Kozuschek założył Maxcycles i wprowadził niedrogie, wysokiej jakości rowery i odzież na rynek niemiecki. Wkrótce po przeprowadzce do USA, Kozuschek założył Truvativ, który stał się wiodącym producentem OEM i części zamiennych do rowerów. W 2004 r. Kozuschek sprzedał Truvativ firmie SRAM i rozpoczął dwuletnią przerwę od branży rowerowej, aby skupić się na budowaniu wymarzonego domu i spędzaniu czasu z rodziną.

Gówna siedziba Lezyne znajduje się w San Luis Obispo w Kalifornii, USA; wszystkie ich produkty są wytwarzane i montowane w ich fabryce w Taichung na Tajwanie lub w bliskiej współpracy z pobliskimi sprzedawcami, którzy produkują części wyłącznie dla Lezyne. Również część załogi fabryki, jest wewnętrznym zespołem kontroli jakości, złożonym z inżynierów nadzorujących produkcję. Ta strona obsługuje również magazyn, z którego firma Lezyne dostarcza swoje produkty dystrybutorom na całym świecie. Chociaż bycie zapalonym rowerzystą nie jest wymagane, wielu pracowników Lezyne czerpie radość z jazdy na rowerach i szczęśliwie testuje produkty Lezyne przed ich wprowadzeniem do produkcji.
Ponadto Lezyne z dumą sponsoruje najlepszych sportowców, w tym Team Lotto-Soudal, Cedrica Gracię, Danny’ego MacAskilla i wielu innych.

Lezyne to połączenie miłości do jazdy na rowerze i pasji do projektowania – Znakomicie skonstruowane, inteligentnie zaprojektowane i kompletnie funkcjonalne.