AkbiSport wyłączny dystrybutor produktów Schmolke-Carbon w Polsce .

Historia Schmolke-Carbon

Stefan Schmolke jako młody chłopak, wraz ze swoim bratem Matthiasem zaczął się ścigać na rowerze.
Jego pasja do sportu i techniczne zainteresowanie lekkimi częściami rowerowymi zainspirowały go do studiowania inżynierii mechanicznej.
Jego praca dyplomowa została wykonana pod nadzorem Hansa Christiana Smolika, ojca chrzestnego ultralekkich motocykli i części.
W 1989 r., w chwili, gdy miał właśnie ukończyć uniwersytet, wraz z bratem otworzył sklep rowerowy, koncentrując się na wysokiej klasy częściach rowerowych.
Tytuł jego pracy magisterskiej brzmiał: „Nowe materiały i teoria kierownicy z włókna węglowego”.
Zaledwie rok później przeszedł od teorii do czynów.
Na początku lat 90-tych ubiegłego wieku, był pierwszym, który wyprodukował kierownicę z włókna węglowego.
W 1992 r. założył SCHMOLKE CARBON, producenta części rowerowych z włókna węglowego.

Projekt w wolnym czasie

Aby pogłębić wiedzę na temat lekkich części, najpierw zaczął pracować w pełnym wymiarze godzin w biurze inżynieryjnym, które między innymi projektowało części do samolotów i statków kosmicznych. W wolnym czasie doskonalił kierownicę z włókna węglowego. Zajęło mu to niespełna dwa lata, gdy kierownice stały się tak popularne, aby popyt przerósł moce produkcyjne.

Przełom w zakresie części rowerowych z włókna węglowego.

Kiedy Jan Ulrich zajął drugie miejsce w Tour de France i gdy niezależny test udowodnił ponad wszelką wątpliwość, że jego kierownica była jedyną kierownicą z włókna węglowego zdolną pokonać kierownice aluminiowe w testach zniszczenia, Stefan Schmolke postanowił całkowicie skoncentrować się na SCHMOLKE CARBON.

Nadal na szczycie

Dzięki dbałości o szczegóły i ciągłemu rozwojowi, udaje mu się utrzymać pozycję lidera od ponad 25 lat. Schmolke-Carbon nie zachwyca się nowymi prototypami co drugi dzień, zamiast tego skupia się na szybkiej dostawie naprawdę niestandardowych produktów.
Celem niemieckiego producenta jest kontynuowanie tego, co robią najlepiej: dostarczanie jakości SCHMOLKE CARBON i jego lekkich części rowerowych.